PIOTR CUGOWSKI TO JEDEN Z NAJBARDZIEJ ROZPOZNAWALNYCH I ELEKTRYZUJĄCYCH GŁOSÓW W POLSCE. PRZEZ BLISKO 20 LAT, WRAZ Z BRATEM WOJTKIEM, PROWADZIŁ ZESPÓŁ BRACIA, Z KTÓRYM NAGRAŁ CZTERY PŁYTY I ZAGRAŁ SETKI KONCERTÓW W KRAJU I ZA GRANICĄ. OD 2018 ROKU PROWADZI DZIAŁALNOŚĆ AUTORSKĄ Z WŁASNYM ZESPOŁEM. W 2019 ROKU WYDAŁ PIERWSZY SOLOWY ALBUM PT. „40”, KTÓRY UZYSKAŁ STATUS ZŁOTEJ PŁYTY. POCHODZĄ Z NIEGO M.IN.: UTWORY „KTO NIE KOCHAŁ” (PLATYNOWY SINGIEL), „ZOSTAŃ ZE MNĄ” (ZŁOTY SINGIEL) CZY „DAJ MI ŻYĆ”.                

PIOTR ZASŁYNĄŁ TAKŻE JAKO TRENER WOKALNY W TELEWIZYJNYM SHOW „THE VOICE OF POLAND” I „THE VOICE SENIOR”. JEGO WYKSZTAŁCENIE MUZYCZNE I DUŻA WIEDZA MERYTORYCZNA BEZ WĄTPIENIA PRZEŁOŻYŁY SIĘ NA JAKOŚĆ ARTYSTYCZNĄ PROGRAMU ORAZ SPRAWIŁY, ŻE DLA UCZESTNIKÓW WALCZĄCYCH O MIANO NAJLEPSZEGO GŁOSU W POLSCE BYŁ PRAWDZIWYM AUTORYTETEM W DZIEDZINIE ŚPIEWU.

W 2016 ROKU PIOTR NAGRAŁ WRAZ ZE SWOIM OJCEM, KRZYSZTOFEM CUGOWSKIM I BRATEM WOJTKIEM, ALBUM PT. „ZAKLĘTY KRĄG”. PŁYTA UKAZAŁA SIĘ POD SZYLDEM „CUGOWSCY”, UZYSKAŁA STATUS ZŁOTEJ PŁYTY, A ZESPÓŁ KONCERTOWAŁ Z NIĄ PRZEZ TRZY LATA ODWIEDZAJĄC M.IN. USA, KANADĘ I WIELKĄ BRYTANIĘ.

PIOTR CUGOWSKI JEST CZĘSTYM GOŚCIEM W RÓŻNEGO RODZAJU PROJEKTACH MUZYCZNYCH. JEGO WRAŻLIWOŚĆ MUZYCZNA ORAZ SWOBODA PORUSZANIA SIĘ PO RÓŻNORODNYCH STYLACH MUZYCZNYCH SPRAWIŁY, IŻ JEST WOKALISTĄ BARDZO CENIONYM RÓWNIEŻ POZA NURTEM ROCKOWYM. DZIĘKI TEMU NAGRAŁ KILKA UTWORÓW DO FILMÓW FABULARNYCH ORAZ WSPÓŁPRACOWAŁ Z CZOŁÓWKĄ POLSKICH ARTYSTÓW I Z LEGENDAMI ŚWIATOWEJ MUZYKI, M.IN.: JONEM LORDEM Z ZESPOŁU DEEP PURPLE, DOOGIEM WHITE’EM (Z RAINBOW), VINNYM APPICE’EM (BLACK SABBATH, DIO) CZY KANADYJSKIM WOKALISTĄ GAROU.

AKTUALNIE PIOTR CUGOWSKI PRACUJE NAD DRUGIM SOLOWYM ALBUMEM, KTÓRY UKAŻE SIĘ W 2024 ROKU.

pl_PLPolish